Металообробка титану та його сплавів
11 / 10 / 2024

Металообробка титану та його сплавів

Металообробка титану та його сплавів, завдяки їх унікальним властивостям, швидкому зростанню їх застосування у різних галузях промисловості, зайняла одну з найбільш затребуваних технологій для виробництва деталей, що мають оптимальне співвідношення механічних характеристик та ваги, а також високу корозійну стійкість. Застосування таких передових технологій, як потрійний переплав, електронно-променева плавка та інші, виробляються сплави титану найвищої якості, які використовуються для виготовлення таких компонентів в аерокосмічній галузі, як двигуни та планери літаків. Утворюючи в процесі плавки дуже чіпкий поверхневий оксидний шар, що є ідеальним інгібітором корозії, титан та його сплави знайшли широке застосування в енергетиці, нафтохімічній промисловості, суднобудуванні, медицині та виробництві елементів комп'ютерної техніки. Висока міцність і мала вага титану та його сплаву роблять їх одним із найбільш затребуваних матеріалів для виробництва компонентів броні в оборонній промисловості.

Основні способи плавки титану та його сплавів:

  • Дугова плавка у вакуумному середовищі з електродом, що витрачається, має такі переваги, як висока швидкість процесу, низькі енерговитрати, хороша кристалічна структура готових злитків, однорідний хімічний склад. Можливість виплавляти різні типи високоякісного литва, збільшення габаритів готового зливка, дозволяє значно підвищити продуктивність процесу.
  • Плавка у вакуумній дуговій печі з використанням мідного електрода, що охолоджується водою, дозволяє знизити собівартість виробництва, а також реалізувати переробку титану.
  • Методи електронно-променевої та плазмова-дугової плавки дають можливість розділити процеси плавки, рафінування та затвердіння, дозволяючи, тим самим, уникнути перехресного забруднення домішками.
  • Електрошлаковий та індукційна-шлаковий методи переплаву, як джерело тепла для плавки, використовують шлак. Особливостями методу є висока повторюваність для виготовлення оптимальних злитків, висока точність обладнання, однорідність кристалічної структури злитків, мінімальна вартість та простота експлуатації.

Дослідний завод спецелектрометалургії у тісній співпраці зі структурними підрозділами головного підприємства проводить велику роботу з розробки та впровадження у виробництво прогресивних методів металообробки титанів та його сплавів.

Використовуючи власний виробничий майданчик та високотехнологічне обладнання для апробації наукомістких технологічних процесів лиття та обробки металів, фахівці підприємства, застосовуючи новітні досягнення науки та техніки у металургійному виробництві, напрацьовують оптимальні способи виробництва матеріалів з титану та його сплавів, виготовлення, на їх основі, високоякісних деталей для різних галузей промислового виробництва.