Однією з основних завдань металообробки на етапі промислового виробництва є виготовлення заготовок і складальних одиниць, що мають унікальні механічні властивості. З метою отримання компонентів, які неможливо зробити жодним іншим способом, технологічні процеси спеціальної електрометалургії, які засновані на використанні електричного струму в металургії, досить ефективно вирішують такі завдання. Поєднуючи новітні досягнення в галузі електротехніки та металургії, ця інноваційна галузь промисловості дозволила освоїти виготовлення високоякісних виливків, заготовок та готових деталей, що задовольняють за своїми технічними характеристиками найвищі вимоги сучасного високотехнологічного виробництва.
У процесі проходження електричного струму через розплавлений флюс певного складу, теплота, що при цьому виділяється, розплавляє метал, який потім рафінується в розплавленому флюсі. Рафінований метал, що застигає в охолоджуваному водою кристалізаторі, формується в злиток або фасонну виливок. Основною особливістю методу є можливість затвердіння металу з одночасним контролем як структури, так і його однорідності.
Розплавлений під впливом електричної дуги метал твердне в умовах високого вакууму. При цьому відбувається його очищення від сторонніх включень із контролем швидкості затвердіння. Сталі, титан, цирконій, а також їх сплави, що відрізняються високим ступенем очищення та однорідності, поліпшеними втомними властивостями, отримані даним методом, застосовуються в таких галузях, як аерокосмічна, ядерна енергетика, виробництво компонентів для електронної та напівпровідникової промисловості.
Метод заснований на переплаві металів в атмосфері інертного газу плазмою, що створюється плазмовим пальником. Цей процес дозволяє переплавляти матеріали з великим вмістом легуючих елементів без небезпеки їхнього випаровування. Він також забезпечує покращення властивостей звичайних сплавів, створює потенціал для розробки нових складних сплавів для використання в аерокосмічній та оборонній галузях, інноваційних виробничих процесах.
Для плавки злитків використовується досить потужна кінетична енергія електронів, що сфокусовані. Метод ідеально підходить для переплавлення та очищення металів і сплавів в умовах високого вакууму в мідних формах, що охолоджуються водою, і відрізняється чудовою очищувальною здатністю. Він в основному використовується при виробництві та очищенні тугоплавких та хімічно активних металів та їх сплавів, таких як тантал, ніобій, молібден, вольфрам, ванадій, гафній, цирконій, титан.
Дослідний завод спецелектрометалургії є дослідно-виробничим майданчиком для розробки та впровадження, у тісній співпраці зі спеціалістами структурних підрозділів головного підприємства, у промислове виробництво технологічних процесів спеціальної електрометалургії, обладнання та його компонентів для їх забезпечення. Фахівці підприємства, маючи величезний досвід щодо впровадження у виробництво одного з найсучасніших технологічних процесів металургії, гарантують своєчасне та високоякісне виконання замовлень щодо адаптації перерахованих вище методів металообробки для вирішення конкретних виробничих завдань.