Кристалізатори

Кристалізатори з міді являють собою невід'ємну частину установок для технологій електрошлакового лиття, переплаву і відцентрового електрошлакового лиття. Експлуатаційні якості кристалізатора, пов'язані з його конструкцією і виготовленням, роблять значний вплив на якість злитків ЕШП. Деякі з унікальних властивостей злитків електрошлакового переплаву - гладка поверхня, плоска форма головної частини і донної частини зливків, широке різноманіття перетинів, спрямована вертикальна кристалізація - знаходяться в залежності від робочих параметрів кристалізаторів і їх конструкції. Кристалізатори можуть бути найрізноманітнішої конструкції, форми і з різними робочими параметрами, але найширше поширення набули мідні кристалізатори для отримання циліндричних відливок. Найчастіше конструкцією подібного кристалізатора є круглий, порожнистий мідний кокіль, виконаний конусом, який незначно розширюється догори, для зручності вилучення відливок, і товщиною стінки від 15 до 40 мм, взятий у зварений кожух водоохолодження. Між кокілем з кожухом зверху і знизу встановлені ущільнення.

Всі передові розробки в галузі електрошлакового литва, що генеруються в інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона, ефективно впроваджуються у виробництво державним підприємством «Дослідний завод спецелектрометалургії ІЕЗ ім. Є.О. Патона» НАН України, якій є структурним підрозділом головного підприємства. Тому, сконструйовані і виготовлені на підприємстві мідні кристалізатори відрізняються винятковими технічними характеристиками і дозволяють одержувати литво найвищої якості, як за фізико-хімічними властивостями, так і за конструктивними показниками.

ДП «Дослідний завод спецелектрометалургії ІЕЗ ім. Є.О. Патона» займається проектуванням, конструюванням і виготовленням кристалізаторів найрізноманітнішої форми і з різними робочими параметрами для електрошлакових установок, вакуумно-дугових печей та інших установок для ефективних металургійних процесів за попереднім технічним завданням. Завод може виготовити і поставити як суцільнозварні, так і багатосекційні каталізатори. Висококваліфіковані фахівці підприємства нададуть  інжинірингову допомогу в процесі підготовки замовлення і адаптації його до конкретного технологічного процесу електрошлакового лиття.

Кристалізатори

Кристалізатори