Відливки

Метод електрошлакового литва, розроблений в інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона в п'ятдесятих роках минулого століття, завдяки високим фізико-хімічним властивостям литого металу, знайшов застосування у виробництві заготівок і деталей найбільш відповідального призначення. Порожнисті і суцільні виливки, діаметром 0,2-1,0 метра, довжиною від 0,5 до 3,0 метрів і вагою від 100 до 6000 кг, що виготовлюються державним підприємством «Дослідний завод спецелектрометалургії ІЕЗ ім. Є.О. Патона» НАН України методом електрошлакового литва, відрізняються винятковими механічними властивостями і застосовуються для виготовлення деталей і вузлів, до яких пред'являються дуже жорсткі експлуатаційні вимоги: корпусів клапанів і засувок в трубопроводах і системах атомних електростанцій, колінчатих валів і шатунів суднових дизелів, корпусів посудин надвисокого тиску, валків для станів холодного плющення та інших. Виливки ЕШЛ не поступаються своїми механічними властивостями кованим. Крім цього, технологія електрошлакового литва має наступні переваги перед іншими, традиційними технологіями виготовлення відливок:

  • метал відливки після переплаву має значно кращі фізико-хімічні властивості і механічні характеристики;
  • під час процесу плавки є можливість здійснювати легування і модифікацію розплаву в тиглі, а також забезпечувати більш стабільний хімічний склад у порівнянні з відкритими сталеплавильними агрегатами (індукційні і дугові печі);
  • низький вміст сірки при незмінному складі легуючих елементів в процесі плавки;
  • для ЕШЛ не потрібні плавильні печі, розливні ківші, формувальні та стрижньові суміші;
  • зменшення виробничих витрат і собівартості за рахунок можливості використання вторинної сировини;
  • відсутність усадкових раковин і пористості відливання.

Підприємство ДП «Дослідний завод спецелектрометалургії ІЕЗ ім. Є.О. Патона» постійно удосконалює технологію електрошлакового литва, своєчасно впроваджуються найостанніші наукові і технічні розробки. Завдяки цьому, забезпечується виняткова якість і надійність деталей і відливок, що виготовляються за методом ЕШЛ.

 


 

Виливкі методом ЕШЛ - 01

Сталева "Кришка верхня" відлита методом ЛГМ

Підготовлена до заливки модель зубаекскаватора з ливникової системи

Підготовлена до заливки модель зубаекскаватора з ливникової системи 

Зуб екскаватора відлитий методом ЛГМ

Зуб екскаватора відлитий методом ЛГМ

Ланка ланцюга зі сталі відлита методом ЛГМ

Ланка ланцюга зі сталі відлита методом ЛГМ

Модель ланки ланцюга

Модель ланки ланцюга

Сталевий корпус відлитий методом ЛГМ

Сталевий корпус відлитий методом ЛГМ