Загартування, як один з технологічних процесів термообробки металів, - це високотемпературне нагрівання і швидке охолодження сталевого виробу, в результаті якого знижується пластичність і ударна в'язкість сталі, метал стає міцним, твердим і ламким. Весь процес відбувається у твердому стані, тобто без нагрівання до температури плавлення. Спочатку структура кристалічної решітки сталі має дефекти та сторонні елементи, які при нагріванні переходять у розчин. Після ретельного нагрівання до необхідної температури та швидкого охолодження металу дефекти та сторонні включення, що є причиною пластичності, усуваються, твердість металу збільшується, а пластичність зменшується.
Відпуск, тобто процес повторного нагріву сталі при відносно низькій температурі, виконується для зняття внутрішніх напружень, викликаних загартуванням, отримання необхідних параметрів твердості, міцності та ударної в'язкості, а також зниження крихкості повністю загартованих сталей. Стали, в основному, рідко використовуються тільки в загартованому стані. Для виготовлення міцних деталей необхідно виконувати, у певних пропорціях, як загартування, так і відпуск деталей та заготовок.
Дослідний завод спецелектрометалургії, використовуючи власне технологічне обладнання та високу кваліфікацію фахівців підприємства, у тісній науково-технічній співпраці з головним підприємством та його структурними підрозділами, керуючись результатами виконаного аналізу хімічних властивостей та структури металу, виконує замовлення з проведення високоякісного загартування та відпуску до необхідних механічних характеристик заготовок, деталей та елементів конструкцій із різних типів сталі.