Застосування титану та його сплавів
18 / 10 / 2024

Застосування титану та його сплавів

Удосконалення технологічних процесів металообробки титану та його сплавів дозволили значно розширити сферу їх застосування у сучасному промисловому виробництві. Титан практично несприйнятливий до впливу довкілля, незалежно від його складу. Там, де інші конструкційні метали та сплави демонструють обмежений термін служби, титан та його сплави витримують значний термін експлуатації у найжорсткіших умовах та агресивних середовищах. Завдяки високому співвідношенню міцності до питомої ваги, чудовій міцності, унікальним показникам стійкості до хімічного середовища та антикорозійним властивостям, сплави титану незамінні у виготовленні міцних та легких конструктивних елементів у таких галузях, як автомобілебудування, нафтохімічна промисловість, аерокосмічна промисловість.

Основні галузі застосування титану та його сплавів:

  1. Аерокосмічна галузь. Високе відношення міцності до ваги та корозійна стійкість роблять їх незамінними при конструкції елементів планера, компонентів шасі, кріпильних елементів та інших критичних деталей, що використовується у літальних апаратів. Можливість витримувати граничну температуру та вплив агресивного середовища робить їх ідеальними для виготовлення лопаток, дисків та корпусів турбін, сприяючи підвищенню ефективності та надійності реактивних двигунів.
  2. Медицина. Висока ступінь біосумісності та корозійної стійкості роблять їх ідеальними для виготовлення медичних імплантатів та пристроїв залежно від їхньої конкретної функції, розміру, форми та анатомічного розташування. Стійкість до корозії в рідинах організму роблять їх незамінними при виготовленні пристроїв, спрямованих на відновлення нормального кровотоку, покращення серцевої функції та забезпечення структурної підтримки серцево-судинної системи. Міцність, довговічність в експлуатації та висока корозійна стійкість роблять їх ідеальними для виготовлення унікальних хірургічних інструментів.
  3. Автомобільна промисловість та суднобудування. Пропонуючи оптимальний баланс міцності, корозійної та теплової стійкості, вагових характеристик, ці сплави грають все більш зростаючу, ключову роль при виготовленні легких та міцних компонентів та корозійне-стійких корпусних деталей та елементів підвіски, критичних елементів двигунів, сприяючи підвищенню продуктивності та збільшенню довговічності в експлуатації транспортних засобів та морських суден.

Будучи дослідно-виробничим майданчиком основного підприємства, Дослідний завод спецелектрометалургії, маючи комплекс високотехнологічного металообробного обладнання, підготовлений виробничий персонал, забезпечує розробку, виготовлення та впровадження обладнання та високотехнологічного оснащення для виготовлення деталей та заготовок із титану та його сплавів. На підприємстві, спільно зі структурними підрозділами основного майданчика, налагоджено виготовлення таких компонентів обладнання для технологічних процесів лиття титанових сплавів, як кристалізатори, що охолоджуються, вакуумні камери, поворотні пристрої, маніпулятори та інші системи.