Зварювання деталей із магнієвих сплавів
12 / 09 / 2024

Зварювання деталей із магнієвих сплавів

Завдяки таким технологічним операціям сучасної металообробки, як зварювання та лиття, деталі та заготовки з магнію та його сплавів отримують все більше застосування у таких галузях промислового виробництва, як автомобілебудування, аерокосмічна промисловість, медицина. Такі унікальні властивості сплавів магнію, як оптимальне співвідношення щільності та ваги, стійкість до екранування електромагнітних перешкод, висока демпфуюча здатність, мінімальні витрати при механічній обробці, значно збільшують потребу у виготовленні готових деталей і вузлів з використанням зварювальних технологій.

Основні методи зварювання складальних елементів та металоконструкцій із магнієвих сплавів:

  • Зварювання неплавним вольфрамовим електродом у середовищі інертного газу з використанням тепла електричної дуги дає можливість отримувати міцні, надійні та чисті з'єднання високої якості.
  • Зварювання дротяним електродом, що плавиться, в середовищі інертного газу є одним з найпоширеніших методів з'єднання деталей і заготовок з магнієвих сплавів. Можливість оптимізації швидкості зварювання та швидкості подачі дротяного електрода значно покращує, за рахунок скорочення часу затвердіння та мінімізації процесів випаровування магнію та цинку, механічну міцність та структурну цілісність зварного з'єднання.
  • Електронно-променеве зварювання (ЕПС), використовуючи потік сфокусованих електронних променів високої енергії, впливає на заготовки, утворюючи високоякісний зварний шов у місці їх з'єднання без використання присадкових матеріалів. Підтримуючи оптимальними параметри струму променю та рівень теплової енергії у вакуумному середовищі, ЕПС гарантує ідеальну форму та структурну цілісність з'єднання без утворення пір та неметалічних домішок.
  • Лазерне зварювання використовує енергію лазерного променю для створення надійного з'єднання деталей, що мають складну конфігурацію, із різних марок магнієвих сплавів. Оптимізація таких параметрів процесу, як швидкість зварювання, зварювальний струм, фокусування лазерного променю та частота повторення імпульсів за допомогою високотехнологічного обладнання має вирішальне значення для покращення механічних властивостей зварного шва.

Дослідний завод спецелектрометалургії, використовуючи власне високотехнологічне обладнання, у тісній співпраці з фахівцями головного підприємства та його структурних підрозділів, виконує замовлення з виготовлення та ремонту деталей та вузлів із магнієвих сплавів, а також виготовлення та впровадження у виробництво нестандартного обладнання для виконання зварювання деталей із магнієвих сплавів. Жорсткий контроль за виконанням технологічних операцій, висока кваліфікація виробничого персоналу, гарантує високу якість та оптимальні терміни виконання замовлень.