Горизонтально-розточувальний верстат

Завданням першочергової важливості технологічного процесу лиття по моделях, що газифікуються, при дрібносерійному і серійному виробництві є організація виготовлення якісних і високопродуктивних прес-форм для виплавки моделей з пінополістиролу. Прес-форма - високотехнологічний і складний пристрій, тому якісне і точне виготовлення її складових частин гарантує високу якість готового литва. Для виготовлення таких елементів прес-форм, як матриця, пуансон і формування порожнин необхідно, в першу чергу, оснащення технологічного процесу високоточним координатно-розточувальним обладнанням.

Для точного і якісного виготовлення конструктивних елементів прес-форм використовуються, як правило, горизонтально-розточувальні і координатно-розточувальні верстати, які за рахунок оснащення обладнання якісними елементами оптико-механічного і автоматичного характеру здатні виконувати наступні технологічні операції:

  • свердління, зенкування, розточування та розгортання отворів, пов'язаних координатами;
  • обробка співвісних отворів консольним інструментом при повороті столу на 180 °;
  • фрезерування площини, пазів і уступів при різних параметрах подачі столу;
  • нарізування зовнішньої і внутрішньої різьби однолезвійним інструментом за допомогою висувного шпинделя;
  • проточування канавок і отворів різних діаметрів із застосуванням знімної планшайби.

Використання горизонтально-розточувальних верстатів забезпечує високу точність і чистоту поверхні всіх елементів прес-форм, дозволяє довести до мінімуму припуски на механічну обробку моделей, а, в більшості випадків, і зовсім відмовитися від них і прискорити, тим самим, процес виготовлення моделей з пінополістиролу.

Дослідний завод спецелектрометалургії має в своєму розпорядженні горизонтально-розточувальний верстат моделі, якій дозволяє проводити роботи по деталям з габаритами 1х1х1 метра з точністю 0,02мм, необхідний для виготовлення елементів прес-форм з алюмінієвих сплавів для виробництва моделей будь-якої складності з пінополістиролу для ЛГМ. Підприємство має можливість виконувати одиночні і серійні замовлення по комплексній обробці корпусних деталей з використанням координатно-розточувального обладнання з різних матеріалів, а також проводити ремонт і виготовлення прес-форм різної складності для виконання самих різноманітних технологій лиття.

Горизонтально-розточувальний верстат